Technické údaje lodi.

Typ Beneteau Oceanis 430, charterová verze Výrobce Beneteau, Francie Projektant Atelier BRIAND Rok výroby 2001, Materiál trupu Vystužený sklolaminát Typ oplachtění Sloop (rolovací genua, hlavní plachta) Plocha plachet 93 m2 Motor Perkins diesel 50 HP, spotřeba asi 3 l/motohodina Celková délka 12,96 m Šířka 4,22 m Ponor 1,8 m Výška nad hladinou 18 m Výtlak 10 t Nádrže 600 l Počet kajut 4 + salon Stojná výška v kajutách 185-195 cm Počet lůžek 8 – 9 2 x zadní kajuta - 2 x 2 lůžka 2x přední kajuta -2 x 2 lůžka Salon - event. možnost 1 lůžka

Informace o cestě na lodi.

006

1. Na čem poplujeme:  vybavení nese  velkou genu, hlavní a bezanovou plachtu.  Navrhněte nám, kam byste chtěli plout a společnou silou cestu připravíme!  Na zádi, těsně u hladiny, je vybudována rampa se snadným vstupem do vody.  Lidem, toužícím po klidné dovolené, loď poskytne úměrné pohodlí v čistých, jednoduše ale účelně zařízených kajutách a alespoň na čas nahradí domov při jejich plavbě světem poznání pod plnými, bílými plachtami. Koupání pak budou mít na dosah ruky. Všem dohromady: bezpečnost a pohodlí při pohybu po palubě je řešeno speciální protiskluzovou hmotou a tvarem rovné, ploché paluby (vhodné pro opalování, či pobíhání při závodech. Dostatek vody k dlouhým plavbám, zajistí 600 litrů v nádržích a menší, ruční odsolovací zařízení. Tato loď je ve shrnutí: pevná, bezpečná, prostorná a poměrně rychlá! To vám pak společně s množstvím vybavení na palubě a mnohaletými zkušenostmi její posádky zaručí dobré plavby a mnoho netradičních zážitků. A na to jsme vsadili! Ale pozor, nehodláme prezentovat naší "Loď", jako luxusní jachtu s přepychovým interiérem!

2. Vybavení lodi: Loď je svou vnitřní dispozicí řešena spíše jako bytelná a úměrně prostorná majitelská verze o 4 kajutách a  salon .  Z dalších prostor je třeba nezapomenout na kuchyň, chytře vytvořenou tak, aby bylo možno při vaření velkými okny sledovat okolí lodi a dýchat čerstvý vzduch přímo blízkými dveřmi do kokpitu .Nedílnou součástí lodi je i 2 x WC.  Neskutečné množství skladovacích prostor lehce pojme veškeré nezbytné věci na plavbu, včetně základních potravin na rok provozu lodi mimo Evropu.

3. Bezpečnost na moři: základem bezpečnosti plavby na plachetnici je bezesporu disciplína lidí na palubě spočívající, v dodržování pokynů kapitána. Loď má podle dostupných informací , publikovaných v jachtařských časopisech a na internetu, velmi dobré jízdní i bezpečnostní vlastnosti. Na palubě je moderní vybavení, sloužící k ochraně lidských životů. Máme záchranný ostrov pro celkem 10 osob (atestován r.2001), satelitní záchrannou radio-bóji Epirb 406 (atestována r.2001), záchranný člun, ruční odsolovací zařízení, radiostanici VHF a v pobřežních vodách i mobilní telefon GSM, dále jsou na palubě signální rakety, bezpečnostní popruhy, záchranné vesty a kruh. To vše, společně se zkušenostmi kapitána a celosvětově fungujícím záchranným systémem pobřežních radiostanic, přispěje k bezproblémovému a bezpečnému průběhu vaší plavby.

4. Jak se na lodi spí: jachta se značnou zátěží v kýlu a důsledek toho je daleko větší stabilita lodi, což potvrdí nejlépe ti, co se již plavili na menších lodích. Jinak ale žádné strachy, právě to mírné pohupování, ze kterého máte možná tak trochu obavy vy, jež s námi poplujete poprvé, vám zpříjemní spánek. Na lodi se pohodlně vyspí až 8 osob ve výše uvedených prostorách. Na lodi máme dostatek menších polštářů a deky na spaní. Z hygienických důvodů si však nezapomeňte přivézt ssebou lůžkoviny (povlečení a prostěradlo), nebo (spacák a prostěradlo).

5. Jak se na lodi vaří: Na čerstvém povětří rychle vytráví. Po čas vašich plaveb budete moci využívat služeb lodního kuchaře. Na přípravě stravy se můžou podílet všechny osoby na palubě většinou formou rozdělených služeb v kuchyni. Vaří se společně, z předem přivezených zásob.a dokoupených během pobytu. Vybavení kuchyně: je zde dvouplotýnkový vařič na PB plyn, dřez s tekoucí sladkou i slanou vodou a veškeré potřebné nádobí, hrnce a příbory. Uvařit se zde dá prakticky cokoli. Při výběru potravin však klaďte důraz na nákup trvanlivých potravin. Doporučený seznam obdržíte.V teple letních dovolených se vše může rychle zkazit! Na lodi je také připraven speciální venkovní palubní gril na dřevěné uhlí. Máte-li chuť uspořádat si tu párty, jdeme do toho.  Pokud chcete ochutnat speciality kuchyně v navštívené zemi, je možné, s ohledem na zvolenou trasu plavby, zajít do jedné z četných restaurací na pobřeží.

6. Hygiena na lodi: Ta je samozřejmostí. Naše loď je vybavena vnitřním splachovacím (tedy spíše pumpovacím) 2xWC, sprchou a umyvadlem s tekoucí vodou. Dále je zde instalována venkovní palubní sprcha. Je třeba si však uvědomit, že přestože je na lodi nádrž na 600litrů vody, zásoba sladké vody není neomezená. S ohledem na délku a charakter plavby, kterou si zvolíte, je tedy třeba počítat v případě vzdálenějších plaveb s mírnou trochou skromnosti. Šetrnost a ohleduplnost však neznamená stop s čistotou! Konec konců, všichni se přeci jedeme koupat k moři. A jen těžko najdete ubytování, které je blíže moři, nežli naše loď, takový hotel neznám! Loď má i odsolovací zařízení, ale to je spíše jako bezpečnostní prvek pro případ nouzového stavu daleko od pobřeží. Jeho kapacita je 5litrů za hodinu.

7. Děti na palubě: Je třeba důkladně dopředu zvážit s jakým cílem se na moře vydáváte a co od své dovolené očekáváte. Chcete-li je vzít ssebou, nevidím v tom žádný problém. Ve všech prostorách lodi je dostatečné místo pro jejich hry a celá loď je řešena velmi bezpečně jak z hlediska pohybu, tak pohodlí pro děti i dospělé. Na prostorné ploché palubě je speciální protiskluzová hmota.

8. Mořská nemoc: Přestože právě ta bývá nejčastěji strašákem lidí, co jedou poprvé, přehnané obavy jsou zbytečné. Kinetóza, což je stav organizmu vzniklý přechodem do nezvyklého, nového prostředí, je jev krátkodobý a naštěstí ne u každého znatelný. Za léta naší praxe jsme již získali mnoho zkušeností, jak s tímto jevem zatočit a věřte, že vám ji vhodným způsobem z hlavy vyženeme. Máte-li přesto obavy, vždycky je možné sáhnout preventivně k takovým prostředkům, jako je například: Kinedril, Nokinal, nebo Torekan, které jsou běžně dostupné v každé lékárně.

9. Lodní pošta: Protože chápeme, že chcete o své plavbě napsat svým přátelům a známým, nezapomeňte si ssebou přivést platné české známky, orazíme vám vaše pohlednice kromě pěkného památečního razítka lodi i speciálním lodním razítkem a pošleme jej dle prastarého poštovního zákona tzv. lodní poštou. Kromě památky tak získáte i pohled se sběratelskou hodnotou, a to díky svému osobitému způsobu doručení. Třeba pak udělá radost i někomu, kdo s námi popluje rád někdy příště.

10. Co si vzít sebou: Úměrně počtu lidí na palubě, trase, délce plavby a zamýšleným skutečnostem, je třeba volit množství a skladbu věcí, které si ssebou můžete vzít. Prostory na lodi jsou trochu omezeny a navíc všichni to známe. Stejně nakonec většinu času trávíme v plavkách (tedy někteří ani to ne), tak proč ten šatník? Neberte si sebou zejména kufry ani batohy s konstrukcí! Použijte zavazadla, která se snadno složí a nezabírají příliš místa. Doporučujeme vám vzít si: * Lehké letní oblečení (šortky, trička, sandály). Ty využijete nejvíce. * Boty do vody, používáte-li je. * Na večer šusťákovou soupravu, tričko s dlouhým rukávem. * Větrovku a něco nepromokavého pro případ vaší účasti na noční plavbě. * Potápěčskou masku, ploutve a šnorchl. * Chcete-li spát na palubě a pozorovat hvězdy, vezměte si karimatku. Rozhodně nezapomeňte na: Cestovní doklady (pasy , platné ještě alespoň 6 měsíců), cestovní pojistku (úhrada léčebných výloh v zahraničí), peníze a platební karty, možná spacák, své osobní léky, opalovací krémy, sluneční brýle, nejlépe bílou čepici s kšiltem nebo klobouk, 2x plavky, hygienické potřeby a hlavně dobrou náladu!

11. Služby na lodi: Na lodi se po celou dobu pobytu bude o vaši spokojenost starat kvalifikovaný kapitán a navigátor, který bude odpovídat za vaši bezpečnost, vedení lodi a rád vám pomůže s výběrem vhodné trasy plavby či lokalit. V případě vašeho zájmu vás také zasvětí do tajů a krás námořního jachtingu.  Pro dokonalost námi poskytovaných služeb se o vaše pohodlí a spokojenost bude ve vybraných a dohodnutých měsících starat , průvodce či lodní kuchař.

12. Pojištění:A) Loď je paušálně pojištěna v rámci pojistky, která je obdobou povinného ručení, jenž znáte např. u aut. V ceně pojistky je i případná záchrana v případě ohrožení lidského života. Pojistka však nekryje úhradu léčebných výloh v zahraničí, ani nepokrývá problémy vzniklé při potápění (hodláte-li se mu věnovat).  V ČR je lze uzavřít osobně před cestou. Léčebné výlohy nejlépe u VZP, nebo Allianz. V případě uzavření pojistky u jiné pojišťovny je třeba se informovat, zda tato pojistka kryje i ošetření a hospitalizaci po zranění vzniklém na rekreační námořní plachetnici. Je možné také uzavřít například pojistku pro případ storna vaší cesty, škody způsobené nedbalostí, či pojistit vaše osobní věci apod. Každému doporučujeme uzavřít další pojištění dle vlastního uvážení. V tomto smyslu každý účastník plavby cestuje na vlastní riziko!

B) Vaše účast na plavbě touto soukromou lodí má charakter čistě privátní. Možností plout s námi přispíváme k rozvoji takzvané individuální turistiky. Je to vaše cesta, vy se podílíte na organizaci a přípravě těchto plaveb, neboť jedině tak budou podle vašich představ. Systém prodeje plaveb je organizován v ČR na základě prověřených cestovních agentur, které pronájem lodi zprostředkují. Tyto agentury nejsou ze zákona povinny mít uzavřenou pojistku proti úpadku. Proč také? Agentury jsou povinny ihned po vybrání vašich peněž převést tyto prostředky na konto majitele lodi. Proto jejich případný krach vaši cestu neohrozí. Za plavbu plně odpovídá a ručí majitel lodi.

13. Cena za loď: Celková cena plavby na lodi,  se skládá z nájmu lodi, (který je již včetně platu kapitána-kuchaře-stewarda-průvodce.) a provozních nákladů (lodní pokladna).  Další provozní náklady tvoří např.: ceny nafty do lodi, benzín do motoru u člunu, PB plyn na vaření, případné kotevní poplatky v marínách, apod. Tedy platby, které se musí platit během plavby na místě v hotovosti z lodní pokladny. Nechcete-li hýřit - jedná se tedy většinou o drobná vydání. Platba extra se provádí na místě před vyplutím a zahrnují služby za rámec pronájemní smlouvy. Cena za loď je uvedena v těchto základních možnostech:

Pro skupiny: nabízíme pronájem celé lodi. Tedy 6 lůžek ve 3 kajutách.

Cena neobsahuje:

Dopravu do místa nalodění a zpět. Stravu během plavby. Útratu během plavby - lodní pokladna (případné poplatky v přístavech, spotřebovanou naftu, benzín a PB plyn). Pojištění na úhradu léčebných výloh v zahraničí. Potápěčský servis. Výdaje za případná víza, návštěvy místních památek, muzeí apod.

14. Rychlost lodi Loď může plout na plachty rychlostí až 8 či 10 knot a na motor cca 7 knot. 1 knot (uzel) je rychlost 1,852 Km/hod. Tyto rychlosti, ačkoli nejsou z pozemského hlediska nikterak závratné, jsou dosažitelné za dobrých meteorologických podmínek. Při protivětru či na velkých vlnách je však potřeba počítat s rychlostí mnohdy menší. Přestože naše loď patří svou konstrukcí k těm rychlejším, plavba jachtou není pro lidi, co někam spěchají, neboť již dávno větru a dešti neporoučíme!

15. Uplutá vzdálenost: Naše loď je dobře vybavena pro pohodlnou plavbu jakéhokoli charakteru. Míra toho, co denně uplujeme bude závislá na vzájemné dohodě s kapitánem, který zná technické možnosti lodi a samozřejmě na vašich představách o dovolené. V neposlední řadě to však bude záviset na momentálním vývoji počasí. Našim cílem je připravit pro vás takovou plavbu, která by nejlépe vystihla obojí.

16. Trasa plavby: Trasy plavby volíme na základě vašeho individuálního přání a cíle, se kterým jste na naši loď přijeli. Výrazně nám v tom napomáhají zkušenosti z předchozích plaveb v této oblasti.

17. Délka plaveb: V rozpisu termínů jsme mimo přeplavby prozatím vytvořili seznam 14 denních cest. Postupným obsazováním těchto plaveb však hodláme tento rozpis přizpůsobovat vašim představám. Termíny se dají např. slučovat, jako 21 denní, či po dohodě dvou po sobě jdoucích termínů jako 2x10dní. Stačí se dohodnout.

18. Doprava: Ta záleží na místě začátku a konce plavby. Dopravu budeme společně domlouvat individuálně. Rádi vám na základě našich zkušeností dopravu doporučíme. Dohodněte se mezi sebou a složte se na cestovní náklady.  Po vzájemné dohodě zajistime přes naší partnerskou cestovní agenturou letenky. Za způsob vaší dopravy do místa nalodění a zpět neneseme žádnou odpovědnost, na což je třeba myslet hlavně v případech, když se vám třeba nepodaří včas doplout do cílového přístavu včas. Na tuto skutečnost je vždy třeba upozornit kapitána a celou situaci společně řesit dle místních možností. Musíte tzv. zaimprovizovat. Obdobná nepříjemná situace by mohla nastat, třeba když z nějakých vážných důvodů budeme nuceni vaši plavbu zrušit apod. viz

19. Místo, čas a průběh nalodění: Posádka se dostaví v předem dohodnutou dobu do místa určeného k nalodění. U vlastní dopravy je to v čase okolo 15:00hod. Nastanou-li jakékoli komplikace během dopravy, je třeba uvědomit kapitána o předpokládaném zdržení, a to nejlépe pomocí SMS z mobilního telefonu. Pozor, pro tento případ musíte mít u vašeho operátora předem aktivovaný tzv. „plný roaming“.  V průběhu odpoledne se posádka zabydlí na lodi a seznámí s jejím vybavením. V případě dostatečného času je možné po dohodě s kapitánem absolvovat i zkušební plavbu a strávit noc na klidném a bezpečném místě. Pro ty, kteří již mají více zkušeností s obsluhou lodi, nebo je čeká vzdálenější cíl, je možné vyplout ihned po nalodění. Je však třeba nám vždy dát dostatek času, abychom byli schopni připravit loď k vaší plné spokojenosti.

20. Průběh a druhy našich plaveb: Konkrétní průběh plavby i navštívená místa záleží hlavně na přání a domluvě celé posádky s kapitánem.a průvodcem. Ten však musí zvážit možnosti lodi, momentální podmínky, vývoj počasí a zbývající čas, po který je vám loď k dispozici. Věřte, že to není mnohdy jednoduché, a tak prosím, respektujte jeho rozhodnutí. Protože však má mnohaleté zkušenosti v různých oblastech plavby, rád vám s výběrem poradí a doporučí ta nejkrásnější místa individuálně, v závislosti na vašich představách o dovolené a na momentálních podmínkách plavby.

21. Život na lodi: Velice se snažíme, aby všechny naše plavby probíhaly v duchu přátelství, porozumění a dobré pohody na palubě. Paluba lodi je přeci jen trochu omezený prostor a je tedy třeba trochu té tolerance a vzájemné úcty k ostatním. Na své lodi rádi přivítáme všechny dobré lidi, kteří mají chuť s námi prožít nezapomenutelné zážitky. Každý člověk na palubě musí za všech okolností dodržovat lodní řád:

Každý je povinen: * Řídit se pokyny kapitána a jeho posádky. * Neohrožovat bezpečnost ostatních osob. * Neohrožovat bezpečnost lodi a ostatních plavidel. * Nepoškozovat loď a její vybavení. * Uhradit škody, které způsobil na lodi a jejím vybavení. * Udržovat na lodi a v jejím okolí pořádek a čistotu. * Pojistit se před cestou na úhradu léčebných výloh v zahraničí. * Potápět se jen na vlastní nebezpečí. Každý takový musí být držitelem platné licence a potápěčského pojištění!

22. Závěr plavby: Kapitán se snaží o to, aby se loď i s posádkou bezpečně dostala do cílového místa v předvečer střídání. Tento poslední večer již posádky tradičně využívají k tzv. "kapitánskému večírku" na oslavu zakončení plavby. Další den dopoledne vám pak musí stačit k sbalení, stěhování, i když se večírek někdy trochu protáhne, či jak jen to říci, "podaří". Včasným vystěhováním lodi v předem dohodnutém čase, za něž se již teď předem tak trochu přimlouváme, dáte možnost kapitánovi provést drobné opravy nezbytné pro bezproblémový začátek další plavby. Nezapomeňte však, že na závěr bude třeba ještě provést úklid. Ten považujeme u slušných lidí za samozřejmost a poděkování lodi, která byla tolik dní jejich domovem.

23. Neočekávané situace: Budeme řešit individuálně na základě dohody. Pečlivě prosím dbejte na správnost vámi vyplňovaných dat, hlavně kontaktních adres a telefonních čísel. Zejména těch mobilních, která budete mít k dispozici během cesty. Pozor, ještě jednou, nezapomeňte, že u mobilních telefonů, které chcete použít během cesty, musíte mít u vašeho operátora předem aktivovaný tzv. "plný roaming". Jinak se dovoláte jen do ČR a nikoli např. kapitánovi. Řešení prostřednictvím další nezasvěcené osoby v ČR je velmi nedokonalé. Jak se říká: "Bez spojení není velení", a to bude hlavní v případě řešení těchto událostí. Spojení na loď je pomocí textových zpráv.

Závěrem: Doufáme, že stejně jako i řada našich dalších klientů, kteří s námi již zažívají nesčetná dobrodružství a objevují krásy života nad i pod mořskou hladinou, budete i vy spokojeni. A to je cíl našeho snažení. A jestli se vám dovolená s námi bude líbit a povede-li se vám nějaká ta fotografie, pošlete nám ji na památku. Udělá nám to radost a pak chceme na konci každé sezóny vybrat tu nejlepší.

 

S pozdravem Juhy.